“המגן” – ישומון של משרד הבריאות להורדה

“המגן” – ישומון של משרד הבריאות להורדה

כולנו עוברים בימים אלה תקופה לא קלה. מגפת הקורונה שיבשה את מהלך החיים הרגיל של כל אזרח במדינת ישראל. אבל עלינו לזכור שכל ההנחיות, ההגבלות והאיסורים הם במטרה לשמור עלינו ולעזור לנו ולא להפך.

אחד האמצעים החדשים של משרד הבריאות למלחמה במגיפה הוא ישומון (אפליקציה) חדשה שהושקה בשם “המגן”. מטרת הישומון פשוטה מאוד והיא למנוע את התפשטות המגיפה.

איך עובדת האפליקציה “המגן”?

האפליקציה מאפשרת זיהוי של מגעים בין חולים מאומתים לבין אנשים ותושבים במדינת ישראל. קרה לכם שקיבלתם הודעה על חולה מאומת בסביבה שלכם והתקשיתם להיזכר אם באמת הייתם במקום שבו החולה היה בשעה הספציפית שהוא היה?

המגן - ישומון של משרד הבריאות להורדה

האפליקציה באה לפתור את הבלבול הזה ולהסיר מכתיפכם לחץ מיותר. במקום שאנשים ידאגו כל הזמן לזכור איפה הם מסתובבים ואחר כך לנסות ולהיזכר איפה הייתם לפני שבועיים, האפליקציה עוקבת אחרי מיקומכם במהלך היום ומתעדת אותו.  באותו זמן היא גם מתעדכנת ממשרד הבריאות בהתאם לחקירות אפידימיולוגיות  ומבצעת הצלבה של המידע המתקבל עם מידע על שהות של בעל המכשיר. כך שברגע שיש הצלבה מדוייקת שהאדם היה קרוב לחולה מאומת, המערכת שולחת התרעה לבן אדם ובאותו זמן מציגה קישור לאתר של משרד הבריאות, שמסביר על פעילויות המשך לאותו בן אדם. כמו כן בעזרת טופס מקוון של אותה אפליקציה, המקבל את התרעה על חשיפה  מדווח למשרד הבריאות על כך, שהוא נכנס לבידוד. האפליקציה החדשה זמינה גם לאנדרואיד וגם לאייפון.

 “המגן” – ישומון של משרד הבריאות להורדה למכשירי אנדרואיד לחצו כאן או עברו לפי הקישור הבא

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hamagen

 “המגן” – אפליקציה של משרד הבריאות להורדה למכשירי אייפון לחצו כאן או עברו לפי הקישור הבא

https://apps.apple.com/us/app/id1503224314?ls=1

זכרו כי האפליקציה באה לשמור על בטחונכם ולא לפגוע בכם.  חשוב לציין, שמרד הבריאות מבהיר, שאפליקצייה לא מעבירה את המידע לצד שלישי, כמו כן המידע נשמר אך ורק במכשיר עצמו. מטרת משרד הבריאות הוא מיגור המגפה כך שתיעלם ממדינת ישראל ולא חלילה לנסות ולפגוע באזרחים. עלינו לזכור כי רק יחד נוכל לנצח את המגיפה ולשים לה סוף.