עסקים קטנים בפתח תקווה

עסקים קטנים בפתח תקווה, כך מסתבר, הם תחום נפוץ בעיר הוותיקה המכונה אם המושבות. הקהל ההטרוגני שמתגורר בעיר הוא ככל הנראה הסיבה לקיומו של מנעד רחב ועשיר של עסקים קטנים בפתח תקווה – כי לקהל המגוון מגיע מענה לצרכיו, ומענה לצרכים מגוונים הוא מה שמניב ריבוי של עסקים קטנים בפתח תקווה.

עסקים קטנים בפתח תקווה

עסקים קטנים בפתח תקווה עושים את העיר למה שהיא

פתח תקווה נוסדה כמושבה קטנה ותעוזתנית עוד בשנת 1878 והפכה לעיר רשמית ב-1937. מאז, היא מאכלסת שפע של חיים שוקקים וסואנים עם מסחר ענף, שווקים וקניונים רבים – כולם מפרנסים ומשרתים את הקהילה שמתגוררת בעיר. בין תושבי העיר נכללים עולים חדשים רבים שהגיעו אליה הן ממדינות ברית המועצות, הן מאתיופיה ואף כתוצאה מהגירה מארצות אחרות. עוד קהל הטיפוסי לעיר הוא הציבור הדתי-מסורתי. כל אלו חיים בבתי אב ובמשפחות רבות בעלות צאצאים וצרכים צרכניים מהותיים, ומספקים ביקוש רב לסחורות שונות כמו חנויות לממכר מזון, חנויות להלבשה ולהנעלה, בתי קפה, מסעדות ומקומות בילוי, חנויות לצורכי הבית השונים, לציוד משרדי, לאקססוריז, לספרים ולצעצועים וכדומה.

עסקים קטנים בפתח תקווה

מה שמכונה עסקים קטנים בפתח תקווה הוא אם כן בפועל בתי עסק שונים המשרתים את 225 אלף תושבי העיר, שהם אזרחים ואזרחיות ממגוון העדות, המעמדות והאופיים המרכיבים את אוכלוסיית מדינת ישראל. העיר השייכת למחוז מרכז, היא החמישית בגודלה במדינה ומנוהלת על ידי ראש העיר איציק ברוורמן.

עיר הקניונים

מבחר עצום של עסקים קטנים בפתח תקווה שוכנים כיום בתוך הקניונים הרבים שיש כיום בעיר, ובמרכזי קניות רבים שפועלים בה, שכולם נועדו לשרת את תושביה ותושבי הסביבה הרבים. כיום, בעידן המודרני, מרכזים הקניונים ומרכזי הקניות ריבוא של עסקים קטנים בפתח תקווה שהיו פזורים בעבר ברחובותיה של העיר, אל המתחמים הסגורים, הממוזגים, צמודי החנייה, והנוחים לבילוי ולעריכת קניות, בשל ההיצע הנרחב של תחומים שמייצגות החנויות הפועלות בהם.עסקים קטנים בפתח תקווה

 

בין השאר מאכלסים עסקים קטנים בפתח תקווה את הקניונים: קניון גנים הפתוח והחדש, שממוקם בכפר גנים ג’; פאואר סנטר ירקונים – ששוכן מדרום למחלף ירקון ליד תחנת הרכבת סגולה; יכין סנטר – פאואר סנטר שממוקם בחלקה המזרחי של קרית מטלון; פאואר סנטר סגולה – אשר שוכן מדרומה של צומת סגולה ומדרומו של פאואר סנטר ירקונים; קניון סירקין – השוכן בסמוך לצומת סירקין, ומשרת את שכונות עין גנים, שעריה ומחנה יהודה; וכמובן את הקניון הגדול – שממוקם על ציר ז’בוטינסקי, מול בית חולים בילינסון. בקניון זה מבקרים מדי יום כ-25,000 קונים.עסקים קטנים בפתח תקווה