עסקים בפתח תקווה

שיש סגנון עבודות ריצוף פתח תקווהעיר ואם (המושבות) בישראל היא גם מקום עתיר בתי עסק, מסחר וקניות
עסקים בפתח תקווה הם כיום תחום שבו ניתן לממש הצלחה גדולה. הסיבה לכך נעוצה בעיקר בקהל המגוון שחי בעיר, שהיא אחד היישובים הוותיקים במדינת ישראל.

עסקים בפתח תקווה משרתים כיום קהילה גדולה ומאוד מגוונת המורכבת פשוט מכל קצוות ופלחי האוכלוסייה. העיר, המכונה גם אם המושבות, שייכת למחוז מרכז והיא החמישית בגודלה בישראל מבחינת מספר תושביה – מתגוררים בה כמעט 230 אלף תושבים. היא נוסדה כבר בשנת 1878 והייתה אז רק מושבה קטנה. ההכרזה עליה כעל עיר רשמית חלה בשנת 1937.

כיום משרתים העסקים בפתח תקווה קהלים שכוללים בין השאר: עולים חדשים ממדינות ברית המועצות, מאתיופיה ומארצות אחרות; קהל דתי מסורתי; קשישים רבים וכמובן – משפחות עם ילדים. כל אלו מהווים קהל יעד שעשוי להיות אטרקטיבי לעסקים בפתח תקווה, בשל הביקוש הגדול והמגוון שהוא מספק לסחורות כגון הלבשה והנעלה, מזון ומסעדות, מופעי בידור ופנאי, אבזרים וכלים לבית, ציוד משרדי, חנויות ספרים, חנויות צעצועים ועוד ועוד.

אזורי התעשייה של העיר – מבחר עצום של עסקים בפתח תקווה
עסקים בפתח תקווה מפוזרים, כצפוי, ברחובות העיר, בעיקר במרכזה, בקניונים השונים והמגוונים שיש בעיר, וכמובן שבתי עסק רבים בעיר ניזונים מהתוצרים של מפעלים השוכנים באזור התעשייה של פתח תקווה שהוא הגדול בארץ, וששטחו – כ-10,000 דונם בסך הכל – נרחב יותר משטחן הכולל של ערים אחרות כמו בת ים או בני ברק, למשל.

לאזור התעשייה של העיר 3 חלקים נפרדים

עסקים פתח תקווה

עסקים

אזור סגולה – שוכן בצפון מזרח העיר על פני כ-3,000 דונמים ומאכלס כתשע מאות בתי עסק. אזור זה כולל גם מספר עסקים בפתח תקווה כמו אולמות וגני אירועים, פאואר סנטרים וכן גם מפעלי תעשייה כבדה רבים.
אזור קרית אריה – שוכן במערב העיר, מצפונו של ציר ז’בוטינסקי. אזור תעשייה זה הוא הגדול ביותר בעיר ושטחו כ-5,000 דונמים. הוא הוקם בשנות ה-30 ונקרא על שמו של אריה שנקר, מי שהיה מחלוצי התעשייה במדינה. תעשייה כבדה ובמפעלי מתכות רבים, שלצידם עוד עסקים בפתח תקווה שהשייכים יותר לתחום ההיי-טק. בין היתר נמצא בו גם מתחם “פארק אזורים” המוקדש כולו לתעשיית ההיי-טק.
קרית מטלון – שוכן במערב העיר, מדרומו של ציר ז’בוטינסקי. עם שטח בן כ-2,000 דונמים הוא מאכלס כשמונה מאות חברות ועסקים בפתח תקווה. אזור זה מתאפיין כמקום מושבן של כמה בחברות מובילות בכירות. כמו כן תמצאו בו מצבור עסקים בפתח תקוה ששוכנים כולם במה שמכונה “מתחם הקניות והבילוי יכין סנטר”.